LotusGrill XL®

Nowy

LotusGrill XL ® 43,5cm - PROSTA IDEA, WIĘKSZY EFEKT

Natychmiastowa wysyłka kurierem gratis lub odbiór osobisty w naszych salonach.

Również na raty w Santander Promocja raty 6-12 lub 20 miesięcy x 0% (w sklepie on-line i w salonach).

Więcej szczegółów

999,00 zł

-100,00 zł

1 099,00 zł

Add to wishlist


 • LotusGrill - zdrowe, bezdymne grillowanie. Ogranicza zapach grillowania do zapachu potraw, a nie dymu. Grill o zróżnicowanym przeznaczeniu.

  LotusGrill XL pozwala przygotowywać potrawy gdzie tylko chcemy, nie ogranicza nas miejsce ani pogoda. Możesz standardowo grillować w ogrodzie, ale również na werandzie, na łodzi czy na balkonie. Grill ekologiczny Lotus nie tworzy chmury dymu, która mogła by przeszkadzać sąsiadom. Dzięki temu możesz spokojnie grillować również w mieszkaniu. Jest bardzo poręczny i bezpieczny w użyciu, dzięki temu możesz go zabrać również nad jezioro, na łódkę czy też  do lasu.  

  Na czym dokładnie polega zdrowe grillowanie na LotusGrill? Na braku wydobywającego się dymu, gdyż palenisko jest odcięte od kapiącego tłuszczu z potraw. Dzięki takiemu tłuszcz się nam nie pali i nie dymi. Nie przedostają się nam szkodliwe związki chemiczne do potraw, ani nie unoszą się i ich nie wdychamy. Cały tłuszcz skapuje do misy okalającej palenisko, a nie na węgiel. Zastanawiasz się skąd tlen dostanie się do paleniska, aby podtrzymać ogień? Tlen dostarczany jest przez cichy wiatrak, umieszczony pod paleniskiem, zasilany przez 4 baterie AA (dołączonymi w zestawie), który cały czas wtłacza powietrze. Dzięki temu zabiegowi w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie 3 min doprowadzimy do jego rozpalenia. Specjalna dwuwarstwowa konstrukcja grilla umożliwiająca ciągłą cyrkulacje powietrza oraz chroni przed nagrzewaniem się zewnętrznej, kolorowej obudowy.

  Grill posiada klamry zabezpieczające, chronią przed wysypaniem się węgla w razie przewrócenia. Jest on więc całkowicie bezpieczny na wycieczkach i biwakach z dziećmi, gdyż jedyne co stracisz to kiełbaski. Grill nie sprawia również trudności w jego  przenoszeniu, nawet gdy jest rozpalony. Pokrywa nie jest gorąca, dzięki temu można spokojnie przenosić w gołymi dłońmi.

  Rozpalając grill nie polewamy go benzyną czy innymi płynnymi rozpałkami. Koszyczek napełniamy jakimkolwiek węglem drzewnym. Najlepiej ze względów energetycznych drewna, polecamy węgiel bukowy (CO2 friendly), lub z kokosa, czy z bambusa. Węgle te wydzielają bardzo mało dymu i dwutlenku węgla, a dodatkowo w procesie spalania produkują aż do 80 % mniej popiołu. Z 1 kg tego typu węgli możemy przyrządzić kilka grillowań z LotusGrillami. W pierwszej fazie rozpalania potrzebujemy jedynie żel typu founde, który przyczyni się do rozgrzania węgli.

  Po skończonym grillowaniu nie martwimiy się o czyszczenie. Wrzucamy brudne elementy do zmywarki !

  Cały grill składa się z kilku elementów, z czego ruszt wraz z misą wewnętrzną możemy umyć w zmywarce. Grill nie posiada śrub ani innych tego typu elementów, które w tradycyjnych grillach się poluzowują i utrudniają z nim pracę. Koszyczek natomiast opróżniamy z resztek węgla i pozostawiamy do ostygnięcia. Grill będzie wyglądał estetycznie, nie będzie brudził otoczenia i możesz go trzymać gdzie tylko chcesz, w kuchni, w ogródku zimowym, czy na werandzie, a nie w piwnicy czy w garażu.

  LotusGrill posiada regulator temperatury, którym wpływamy na prędkość obrotową wiatraczka. Regulując temperaturę mamy pewność, że przygotujemy potrawy o stopniu dopieczenia takim jaki nam odpowiada.

  W zestawie do LotusGrill'a występuje również torba do spakowania i przenoszenia wszystkich elementów.

  LotusGrill to nie tylko tradycyjny grill. Dokupując różnego typu akcesoria jak płyta do pizzy, płyta barbecue-teppanyaki, pokrywy zamieniasz go piec węglowy, możesz przygotować różnego typu "gorące półmiski", czy pizzę,  bo jak że inna będzie pizza z ognia niż z piekarnika elektrycznego? Przygotuj potrawę  z sosem na płycie barbecue i podtrzymuj temperaturę pokrętłem swojego "gorącego półmiska". Specjalna pokrywa z termometrem pozwala nam przygotować potrawy tak, jak będziemy tego oczekiwać.

  Znany i lubiany w świecie. Teraz również w Polsce: LotusGrill.

  Filmy obrazujące funkcjonowanie i użytkowanie LotusGrilla:

  Obejrzyj również w:

  Budowa LotusGrill'a:

 • Waga: 6,5 kg
  Średnica: 35 cm u dołu, 43,5cm u góry
 • Napisz opinię

  LotusGrill XL®

  LotusGrill XL®

  LotusGrill XL ® 43,5cm - PROSTA IDEA, WIĘKSZY EFEKT

  Natychmiastowa wysyłka kurierem gratis lub odbiór osobisty w naszych salonach.

  Również na raty w Santander Promocja raty 6-12 lub 20 miesięcy x 0% (w sklepie on-line i w salonach).

  Napisz opinię


1 innych produktów w tej samej kategorii